Цікавими шпалерами і дзеркальними стінами вже нікого не здивуєш, а ось тривимірна розпис гіпсом воістину - нововведення. Гіпсовий тренд наступного року диктує нам перетворити свою вітальню в об'ємний ландшафт або перетворити його за допомогою реалістичного шматка скелі.
Виявилося, що техніка, при якій можливо перетворити шматок стіни в об'ємну природу, народилася в штаті Техас.Зачинателем цього дизайнерського віяння вважається ландшафтний скульптор Том Берг. Зараз Том володіє своєю АртСтудіо, де можна замовити подібні роботи.
У Росії потихеньку відкриваються подібні студії, які переймають досвід Тома, але коштує це не малих грошей. Якщо ви не боїтеся експериментів, то наша інструкція допоможе вам здійснити подібний дизайн своїми руками.
- Спочатку визначитеся з тим, що ви хочете бачити на своїх стінах або поруч з ними. На етапі ескізів радимо планувати інтер'єр всієї кімнати цілком, щоб стіна з тривимірною розписом не вибиватися із загального інтер'єру.
- Освітлення - один найважливіших моментів у здійсненні подібної ідеї. Якщо у вашій стіні будуть світяться елементи (наприклад, вікна будівель), то їх потрібно вмонтувати до завершення всіх робіт. А ось зовнішнє підсвічування, яка буде висвічувати необхідні частини рельєфу, варто закуповувати, коли тривимірна живопис вже закінчена. Під потрібним кутом направити світло допоможуть звичайні переносні лампи. За допомогою них легко можна вибрати потрібний напрямок.
- Вибір матеріалу. Безумовно, основним використовуваним матеріалом для тривимірної розпису буде гіпс. Але чистий гіпс небезпечний у застосуванні через тріщини і крихкості, тому краще скористатися готовими сумішами з терпким елементом. Для товстошарових елементів живопису використовуйте штукатурку, а для підсумкових штрихів, розгладження і створення дрібних деталей скористайтеся шпаклівкою.
- Запасіться металевим дротом. За рахунок каркасного нанесення буде легко виконати пустотілі конструкції або місця зі внутрішнім світінням.
Технологія робіт
- Для початку нанесіть малюнок на стіну. Якщо ви володієте достатніми художніми навичками, то малюйте від руки. Якщо ж із збереженням пропорцій і форм виникли проблеми, то роздрукуйте картинку в розмір стіни і перенесіть зображення за допомогою копірки.
- Наступна дія - це установка зміцнювальних конструкцій. На цій стадії збираються підтримують металеві конструкції. Запам'ятайте, що фіксація та підбір жорсткості конструкції повинні враховувати значне збільшення ваги.
- Проводка всіх необхідних комунікацій і перевірка їх працездатності. У ніші та інші заплановані місця прокладається освітлення. Якщо задуманий за проектом фонтан, водоспад або вулкан, то необхідно встановити відповідні комунікації та обладнання.
- Стадія справжньої творчості - ліплення гіпсом. Перше обмазиваніе виконується стартовою шпаклівкою, на яку укладають будівельну армуючої сітки, яка дасть можливість з'єднати воєдино всі елементи з мінімальним утворенням тріщин і відшарувань. Процес ліплення може здатися тривалим, але для прискорення використовуйте техніку розбивки об'єкта на ділянки, тобто поки ви белькоті в одному місці, в іншому розчин підсихає. Можливо, знадобитися кілька разів використовувати армуючої сітки або додаткове армування металевим дротом.
- Декорування гіпсу і об'ємний малюнок - стадія декорування гіпсу та створення фонового об'ємного малюнка структурними пастами. На цій стадії ваша композиція повинна бути практично сформована, а саме мають бути встановлені всі декоративні елементи та нанесені всі об'ємні лінії.
|