Стінові панелі 3d зараз можна зустріти в багатьох будівельних роботах. Причиною такої популярності стала універсальність, різноманітність ефектів, стилів і забарвлень цього обробного будівельного елементу. Декоративні 3d панелі дають можливість за короткий час повністю змінити стиль приміщення, зробити кімнату більш об'ємною і незвичайною. Про те, як проводиться монтаж 3d панелей, в чому особливості даного обробного матеріалу - поговоримо в нашій статті.
Матеріали для стінових панелей
Стінові панелі 3d можуть виготовлятися з різних матеріалів з використанням різноманітних технологій. Цікаво, що стінові панелі 3d беруть свій початок від стародавньої наскального живопису. В давнину на стінах печер скульптори і художники створювали об'ємні барельєфи.
Зараз стінові панелі 3d - це своєрідна об'ємна мозаїка, створена для швидкого та ефективного прикраси стін всередині приміщень.Монтаж 3d панелей проводиться легко за рахунок особливої структури матеріалів. Зараз панелі 3d мають більше різноманітності в порівнянні з древніми барельєфами.
Стінові панелі 3d відрізняються широким розмаїттям використовуваних матеріалів, розходженням способів нанесення на поверхню панелі об'ємних малюнків.
Панелі 3d перед тим, як потрапити у продаж, проходять кілька етапів виготовлення, досить складних в технічному плані.
- Спочатку потрібно створити комп'ютерну модель панелі 3d.
- Після вибору відповідних будівельних матеріалів відбувається власне виготовлення стінних 3d панелей. Цей етап передбачає повне формування панелей і нанесення на їх поверхню обраного об'ємного малюнка.
- На наступному етапі проводять декоративну обробку будівельних об'ємних панелей. Тут необхідно панелі пофарбувати, провести емалювання або шпонирование. Захисне покриття - дуже важливий момент, який обов'язково враховують при обробці панелей 3d.Виготовлення панелей стінових 3d - складний технологічний процес, вимагає багато часу. Тож у підсумку вартість панелей 3d виходить високою.
Декоративні 3d панелі можуть виготовлятися з різних матеріалів. Розглянемо найбільш часто використовувані будівельні матеріали для панелей 3d.
- Алюміній - самий затребуваний і поширений матеріал для панелей 3d. Для нанесення об'ємного малюнка на алюмінієву поверхню зазвичай використовують принцип перфорації. Після створення малюнка його покривають спеціальною полімерною захисною плівкою. Позитивним аспектом використання алюмінієвих 3d панелей можна назвати їх стійкість до корозії, не забруднюються, не схильні до горіння. Алюмінієві панелі 3d можна використовувати в кімнатах з високим рівнем вологості.
- Полімерні матеріали - ще один варіант для створення панелей 3d. Такий тип панелей більше відомий як пластикові оздоблювальні матеріали. Пластикові панелі за своїми функціями схожі з алюмінієвими конструкціями. Але панелі 3d з полімерів володіють маленькою міцністю і пре недотриманні правил експлуатації можуть пошкодитися.
- МДФ для виготовлення 3d панелей - матеріал, що характеризується своєю дорожнечею. Для виготовлення таких панелей використовується спосіб гарячого пресування - дрібна деревна стружка спресовується і утворює готову оздоблювальну панель.
Для виробництва панелей 3d потрібні спеціальні прес-форми, вартість яких більша. Поверх МДФ панелей 3d наноситься спеціальна захисна полімерна плівка. Такий захист дозволяє експлуатувати МДФ панелі 3d довгий час, єдиний недолік таких конструкцій - при дії вологи панелі МДФ швидко псуються.
- ДВП - матеріал для панелей 3d, який також спресовують допомогою гарячого методу. В основі, на відміну від МДФ, лежать деревні волокна. Такий матеріал для панелей 3d також не стійкий до вологості.
- ДСП - в основі цих матеріалів для панелей 3d також лежить деревина. Тому ДСП панелі 3d не стійкі до вологих середовищ, для їх виготовлення використовується гаряче пресування і крупна деревна стружка.
- Панелі стінні 3d, в основі яких лежить натуральне дерево - найдорожчі варіанти оздоблювального матеріалу. Істотний недолік такого матеріалу - м'якість деревини, в результаті чого неможливо нанести хороший захист або оригінальний об'ємний малюнок.При використанні деревини для створення панелей 3d, можна розраховувати лише на створення легких візерунків.
- Гіпсові 3d панелі - також досить поширений матеріал для створення подібних конструкцій. Гіпсові 3d панелі мають одну суттєву перевагу - їх можна використовувати в приміщеннях з різним рівнем вологості.
Способи монтажу панелей 3d
Перед початком монтажу панелі 3d акклиматизируют протягом 48 годин в тій же кімнаті, де їх будуть встановлювати. Конструкції придбають кімнатну температуру, і тоді їх монтаж буде полегшений. Установка панелей 3d проводиться двома способами:
- Наклеювання на стінну поверхню
- Установка на металевий каркас.
При монтажі панелей 3d на каркас необхідно врахувати - такий спосіб займає частину вільного простору в кімнаті, але при цьому дає можливість створити додатковий шар теплоізоляції і шумоізоляції.
Кріпляться панелі 3d на каркас переважно прихованим способом, виключення робиться лише при використанні панелей гіпсових.Гіпсові панелі прикріплюються саморізами безпосередньо крізь панель, потім отвори від саморізів закладаються будівельним розчином.
Установка панелей 3d допомогою наклеювання можлива тільки у разі наявності рівних стін. Для приклеювання можна використовувати рідкі цвяхи, а гіпсові панелі 3d можна прикріплювати і до нерівних стінах.