Cтеновой панелі являють собою площину з рельєфною лицьовою частиною. Розмір і форма 3D панелей залежить від обраного малюнка і візуального ефекту, якого потрібно досягти. Сфера їх застосування вкрай широка: спальні, вітальні, дитячі, ванні кімнати, заміські будинки, кафе, бари, ресторани, офіси, а також фасади будівель.
Види стінових панелей
На сьогоднішній день на ринку представлений широкий спектр облицювальних панелей, що відрізняються за призначенням, способом кріплення і так далі. З точки зору матеріалу основи можна виділити наступні групи:
Деревостружкові та деревоволокнисті панелі (ДСП, ДВП);
Пластикові панелі (ПВХ);
Панелі зі скла (скіналі, тоновані, дзеркальні);
Панелі з рослинних матеріалів (пробка, бамбук, очерет);
У даному огляді ми хотіли б зупинитися на стінових 3dпанелях з гіпсу, основним призначенням яких є декорування інтер'єрів і створення об'ємно-просторових композицій в приміщенні.
гіпсові панелі
Особливістю гіпсових панелей є можливість створення об'ємних зображень, що досягається завдяки унікальним пластичним властивостям гіпсу. На відміну від художнього розпису візуальні акценти в приміщенні розставляються не тільки за допомогою колірних контрастів, але і за рахунок фактури. При цьому в порівнянні з декоративною штукатуркою гіпсові 3d панелі володіють більш яскраво вираженим рельєфом, завдяки чому з'являються глибокі світлотіні, що міняють атмосферу інтер'єру в залежності від освітлення.
Стінові панелі з гіпсу мають ряд переваг перед іншими видами оздоблення стін:
Екологічність матеріалу. Гіпс - натуральний природний матеріал без штучних добавок, не виділяє ніяких шкідливих речовин і надає позитивний вплив на мікроклімат приміщення. Гіпс має здатність вбирати зайву вологу з повітря.
Підвищення звукоізоляції приміщення за рахунок додаткового потовщення стін і шумопоглинаючих властивостей гіпсу. Завдяки цій властивості гіпс використовується для обробки стель у багатьох театральних і концертних залах.
Простота в експлуатації. Гіпс не вимагає особливих температурних умов, легко очищається, піддається реставрації та повторного фарбування.
Можливість використання в приміщення будь-якого призначення: в спальнях, дитячих (завдяки екологічності гіпсу), ванних кімнатах і саунах (при відповідній просочуванні декору).
Застосування в інтер'єрах всіх стилів - від класики до модерну, можливість виготовлення панелей під замовлення.
дизайн панелей
Оздоблення стін 3д панелями вимагає особливої уваги до розробки дизайну приміщення. Адже навіть найдорожча і вишукана річ повинна бути органічною і доречною частиною інтер'єру, щоб послужити його прикрасою. Типові орнаменти декоративних панелей рідко поєднуються з індивідуальним інтер'єром, тому необхідна розробка нестандартних рішень.
Форма, фактура і колір панелей повинні відповідати стилю і втілювати основну ідею. Правильно підібрані 3д панелі допоможуть домогтися дивовижних візуальних ефектів: «розширити» простір приміщення, «змінити» його геометрію, «підняти» стелю і так далі.
Основні принципи при розробці дизайну стінових панелей:
Стінові панелі можуть мати чітку геометричну форму (прямокутник, квадрат, коло, ромб, трикутник і т.д.) або складний силует - зубчасті, хвилясті краї, контури будь-яких природних форм і т.д.
Композиція може складатися як з панелей однакової форми, так і абсолютно різних силуетів, бути подобою мозаїки.
Орнамент може повторюватися циклічно на кожній панелі або кожна інтер'єрна панель може бути лише частиною загального малюнка. Для створення повторюваного візерунка краще вибрати правильні форми, що підкреслюють впорядкованість рельєфу.
Розмір панелі, як і форма, може бути виразним засобом для більш яскравої передачі ідеї. Наприклад, великі за розміром фрагменти на тлі більш дрібних привертають увагу, стають головними деталями загальної картини. Цим способом можна створювати сюжетні панно. Більш дрібні деталі змушують придивлятися до них, роблять панно цікавим.
За допомогою декоративних панелей можна створити стіну з об'ємним орнаментом або стіну-обманку, що імітує, наприклад, тривимірні пейзажі, фасади будівель і т.д.
Монтаж гіпсових 3d панелей
Монтаж гіпсових панелей принципово відрізняється від способів установки виробів з інших матеріалів. Фрагменти візерунка на стіні зчленовується в загальну картину, яка не має стиків, завдяки чому виходить незбиране панно.
Основні етапи монтажу:
Підготовка. Панелі монтуються на підготовлену рівну поверхню. У випадку встановлення панелей на стіну з гіпсокартону слід заздалегідь передбачити стійки для кріплення або шар фанери від 3 мм. Наприклад, для панелі Пл-01 осьової розмір між стійками становить 250 см.
Розмітка. Нанесення контрольних точок і ліній, за якими будуть виставлятися панелі. Монтаж проводиться ярусами, починаючи з нижньої частини стіни.
Кріплення. На задню площину інтер'єрної панелі наноситься клей, потім вона фіксується саморізами. У випадку встановлення виробів з гіпсу в приміщеннях з підвищеною вологістю попередньо кожна деталь просочується влагозащитним грунтом в лицьової і тильної частини.
Догіпсовка. Всі технічні стики і місця кріплення доводяться гіпсом марки ГВВС-16.
Фарбування. Гіпсові вироби після закінчення монтажу необхідно пофарбувати, для цього можна використовувати будь водоемульсійні, акрилові фарби з відповідними грунтовками.
Вибираючи гіпсові 3d панелі в якості оформлення стін, Ви додасте приміщенню індивідуальні та яскраві риси. Оригінальний декор з гіпсу стане завершальним акцентом в інтер'єрі.
Джерело: http://time-3d-wall.at.ua/ |