Більшість архітекторів сходяться в своєму устремлінні оголити все те, що приховано під шарами оздоблювальних матеріалів, а саме, бетон або шар старої штукатурки. Хоча в невеликих приміщеннях для житла місця для польоту фантазії не так вже й багато.
Від того, що будинки будуть нічим не прикриті стіни, затишніше він явно не стане. Прагнення прикрасити все те, що трапляється на шляху - це властивість абсолютно будь-якої людини, а вже тим більше, якщо гола стіна так і норовить потрапити в поле зору. Ну, до загального щастя, зараз є величезна кількість всіляких матеріалів, наприклад, безліч видів плитки, найширший спектр шпалер, різноманітні фарбувальні засоби, текстиль та багато іншого. Також на службу прагненню естетизувати все в радіусі власної видимості покликані різні технології, здатні візуально змінювати зовнішній вигляд матеріалів. При всьому такому розмаїтті складно навіть припустити, що можливо ще якесь нове рішення в декорі стін. І з цим пов'язана поява зовсім вже несподіваних способів, які використовує людина для облаштування. Саме їх і розглянемо більш докладно.
матеріали
гіпс
Гіпс відомий людству дуже давно. Адже цей унікальний матеріал, крім своєї природної, а значить екологічною складовою застосовується і до цього дня. Саме з нього виробляють найпопулярніші сьогодні настінні панелі з різними рельєфами. Які знаходять своє застосування в самих різних стилях дизайну інтер'єру та декору стін.
Відмінним рішенням настінних панелей з гіпсу можна вважати такі чудові властивості як в першу чергу говорилося вище, природність матеріалу. Так само, що дуже важливо, це пожаробезопастность матеріалу, і можливість кліматичного регулювання вологості. Гіпс як пористий матеріал є абсорбентом, який чудово вбирає вологу, в тому числі і з повітря. Тому можна помітити, що в приміщенні, де розташовуються настінні панелі при сильній вологості на вулиці, вдома цей рівень трохи вище середнього. І все завдяки саме поглинання матеріалу, який забирає зайву вологу при її підвищенні і віддає назад при нестачі. І найголовніший момент це ціна настінних панелей, яка в рази нижче багатьох інших матеріалів.
шкіра
Ще в давні часи застосовували натуральну шкіру для внутрішньої обробки приміщень. Колись пішов на другий план, сьогодні цей матеріал знову знаходиться в числі лідерів серед оздоблювальних матеріалів, а також користується особливою популярністю у тих, хто цінує вишуканість в оформленні інтер'єру. Шкіра відома як хороший шумопоглатітель, вона наповнює будинок приємним запахом і затишком, а також її приємно чіпати. Матеріал натуральний, а значить, при пожежі він не відразу спалахує, і ніяк не позначається на здоров'ї мешканців будинку. Зовнішній вигляд настінних панелей зі шкіри з часом може тільки поліпшуватися, подібно до того, як це відбувається з потертих джинсах або мореним деревом. Поступово шкіряна обробка стає відображенням стилю життя володаря приміщення. Всі залишає на ній свій слід: і час, і атмосфера, тому шкіряний інтер'єр унікальний і неповторний. Також матеріал довговічний і здатний облагородити будь-який інтер'єр, надавши йому показність і затишок. Єдиний мінус ціна, яка не завжди по кишені простому обивателю.
«Шовковий шлях» - це колекція плитки, для виготовлення якої використовується шкура волів з Північної Америки. На виготовленні такого виду плитки спеціалізується компанія DIS Inc. Шкури одного вола вистачає для виготовлення тільки невеликої кількості плиток. Шкіру дублять із застосуванням спеціальних речовин рослинного походження, після чого вона стає якісним матеріалом для обробки з чудовою ступенем міцності. Унікальний колір і фактуру шкіра набуває за рахунок того, що під впливом високого тиску матеріал покривається різними барвниками і бджолиним воском, попередньо розігрітим. Навіть найякісніша шкіра може виробляти імітаційний ефект. Адже щоб повністю закрити стіну шкірою пітона, знадобляться десятки шкурок. Тому можна замінити її однією шкурою вола, зробивши фактуру, подібну пітоновой шкірі.
Наприклад, якщо ви задумали інтер'єр у стилі «хай-тек» з його космічної атмосферою, то хорошим рішенням може стати саме шкіряна обробка настінними панелями. Для цього шкіряною плиткою нетрадиційного кольору, наприклад, «синій крокодил» або білого, може бути декорована частина стіни і фрагмент статі.
рослинні матеріали
Японська культура привчила жителів європейського континенту до шанування матеріалів, подарованих живою природою. Тому сьогодні прихильність до натуральних декоративним елементам може символізувати церемоніальним чайним будиночком, легкими перегородками, які поділяють простір на зони стінами, декорованими папером або грубо зробленою посудом з бамбука або глини. Естетика простоти і стала відправною точкою для багатьох дизайнерів у створенні одного з найпопулярніших і затребуваних прийомів декорування стін за допомогою рослинних елементів, подарованих самою природою, наприклад, водоростями, соломою, джутом та іншими елементами. Традиційні циновки, виконані переплетенням соломки, бамбука і очерету спонукали дизайнерів на створення справжнього гербарію, який можна повісити на стіну. Його візуальна невагомість досягається за рахунок того, що маленькі листочки кріпляться під тонкою павутинкою.
Такий спосіб декорації настінними панелями підійде в тих інтер'єрах, де повністю дотриманий етнічний стиль. Колірної набір і характерна шорсткість фактури внесуть нотки вишуканості в атмосферу будинку, нівелюють жорсткі рамки мінімалізму, а також виграшно виглядатимуть на тлі сучасних зразків меблів. Але для любителів класичного стилю в інтер'єрі японські циновки не підійдуть.
дерево
Тільки натуральні матеріали здатні подарувати нам справжній комфорт і затишок. І серед таких матеріалів можна виділити дерево як матеріал з самими видатними здібностями по створенню затишку. Дерево може вільно застосовуватися як в розкішних палацах, так і маленьких хатинках. У класичному стилі або модерні широке поширення набула різьблення по дереву з нанесенням золотої фарби. Також відома техніка маркетрі, яка вимагає значної праці.
Суть її полягає в наступному: для викладки необхідного малюнка використовуються різні породи дерева, і всі деталі майбутнього візерунка виготовляються тільки вручну. Завдяки тому, що різні деревні породи, наприклад, карельська береза, венге, палісандр та інші мають свою унікальну структуру, колір і фактурне рішення, дизайнери отримали можливість не обмежувати свою фантазію строгими рамками. Достатньо тільки визначитися з тим, чого хоче замовник, і з урахуванням його побажань вибрати породу дерева і техніку для роботи.
Якщо ви облаштовуєте заміський будинок, то варто придивитися до дерева в стилі кантрі, яке має кілька грубувату і шорстку фактуру і виглядає як зістарений матеріал. На ньому можуть бути також щербини, тоді цей створить враження, що дерево попід'їдали жучок. Чим більш класичний майбутній інтер'єр, тим більше дорогі породи дерева повинні бути в ньому використані, наприклад, груша, вишня або горіх. Справжньою знахідкою для оформлення інтер'єру може стати кленовий або горіховий корінь, природний малюнок якого, безсумнівно, відрізняється своєю унікальністю. Також можна виконати обробку морений дубом. Взагалі, такий матеріал як дерево має низку виразних особливостей і може виграшно виглядати в різному виконанні. Наприклад, при наявності достатньої кількості грошей можна зробити обробку приміщення деревиною з вишні, а можна, навпаки, використовувати недорогий матеріал, але з її імітацією.
Якщо ви плануєте свій інтер'єр в класичному стилі, то, звичайно ж, не обійтися без використання дерев'яних панелей. Але найбільш вдало такий матеріал впишеться в новий сучасний інтер'єр, наприклад, хай-тек. Панелі можна покрити шпоном, а застосування технічних новацій дозволить надати цим елементам інтер'єру зовсім несподіваний вигляд. З такими панелями можна дотримуватися основних ліній стіни, а можна створювати нові конструктивні елементи, наприклад, спорудити перегородку з дерева в тому місці, де стіна не малася на увазі.
Вибір настінних панелей буде залежати від способу експлуатації приміщення. Наприклад, якщо це кабінет, то краще використовувати панелі фільончасті, ритмічно організовані панелі, які будуть направляти думки в потрібне русло. А ось у більярдній краще виконати обробку за допомогою добре відполірованого матеріалу. Камінний зал можна облагородити за рахунок привнесення архітектурних елементів, виконаних з дорогих порід дерева.
штучний камінь
За допомогою цього матеріалу оформлення стін може стати цікавим і несподіваним досвідом. Такий спосіб прекрасно підійде тим, хто у всьому слід ідеям натурального в купе з сучасними технологіями. Штучний камінь має привабливий зовнішній вигляд, він екологічно чистий, не завдає шкоди оточуючим, ціна його прийнятна для придбання, а здатність поєднуватися з будь-яким стильовим рішенням робить його справжнім фаворитом серед інших. Щоб провести оздоблювальні роботи всередині приміщення, досить вибрати відповідну різновид матеріалу, а їх, до речі, більше п'ятдесяти. Це може бути і річкова галька, і кварц, і вапняк, і булижник, і піщаник. Зараз на піку популярності знаходиться камінь, який по своїй фактурі представляє імітацію кладки цегли в декількох кольорах. Також активно застосовується в інтер'єрних роботах камінь під «кам'яну купу». Він являє собою кам'яний блок, який виглядає як укладені шарами пласти матеріалу.
натуральний камінь
Що дійсно може справити незабутнє враження, так це, наприклад, декоративне сланцевое панно, в товщі якого видно різні скам'янілі фрагменти органічного походження. У цьому матеріалі можна знайти останки древніх риб, амонітів, морських лілій і іхтіозаврів. Такий спосіб декорування стін може зробити будь-який інтер'єр одночасно і сучасним, і стилізованим під доісторичні часи. У цьому випадку застосовується особливий вид матеріалу - посидонієвий сланець, який придбав свою популярність завдяки унікальним декоративним властивостям. Всі візерунки створені не дизайнерами та художниками, а самим часом, тисячолітньою історією планети.
Але фахівці поки змушені констатувати той факт, що більшість людей поки залишаються непідготовленими до сприйняття первозданної, кілька грубої краси. Для багатьох рідніше рукотворна фактура, виписані фігури і лінії.
Якщо ви вирішили оформити свій офіс, то вибір такого матеріалу буде особливо вдалим. Плити рельєфного сланцю з окаменелостями можна оригінально оформити в рами так, що вони будуть нагадувати справжні витвори мистецтва. Також можна прикрасити цим матеріалом приміщення бібліотеки, де зв'язок часів забезпечують дорогі фоліанти і рукописи. А можна вигідно підкреслити простір над каміном, з'єднавши 2 стихії.
області застосування
спальні
Найчастіше в інтер'єрі спальні застосовуються настінні панелі із заспокійливими рельєфами, буть то рельєф подушки, або плавні лінії. Тобто іншими словами панелями, предрасполагающими у відпочинку і сну.
Вітальні
Дуже часто оформлення відбувається продукцією з гіпсу, причому як повністю стін, у вигляді величезного рельєфного панно, так і окремо взятих ділянок. Матеріали при цьому використовуються самі різні, і дорогі і не дуже. Якщо у власника є бажання, він може виконати великий барельєф вирізаного у цінному породі деревину. Однак купити такий шедевр можуть дозволити собі, тільки дуже багаті люди. А от створити такий же інтер'єр але з можливістю настінні панелі купити з гіпсу, вже не важко і людині з середнім достатком.
кухні
Використання настінних панелей для кухні, пов'язане з деякими труднощами, як вологість. Адже кухня це вологе і що немало важливо спекотне приміщення. Тому й до настінних панелей для кухні відводиться відповідна роль, і пред'являються вимоги жорсткіше, ніж для аналогів, що розташовуються в сухих приміщеннях. Перш за все, такі перераховані вище матеріали як гіпс, метал, дерево не підходять для даної обробки. А ось натуральний камінь або кварцит полімерні панелі ідеальні для декорування стін кухні. Кварцит полімерні панелі виробляються за запатентованою технологією компанії GkerStudio, і володіють як високою міцністю, а так само виключної вологостійкістю. А ціна настінних панелей з кварцит полімеру в рази нижче натурального каменю, МДФ та різних видів пластику.
області застосування
спальні
Найчастіше в інтер'єрі спальні застосовуються настінні панелі із заспокійливими рельєфами, буть то рельєф подушки, або плавні лінії. Тобто іншими словами панелями, предрасполагающими у відпочинку і сну.
Вітальні
Дуже часто оформлення відбувається продукцією з гіпсу, причому як повністю стін, у вигляді величезного рельєфного панно, так і окремо взятих ділянок. Матеріали при цьому використовуються самі різні, і дорогі і не дуже. Якщо у власника є бажання, він може виконати великий барельєф вирізаного у цінному породі деревину. Однак купити такий шедевр можуть дозволити собі, тільки дуже багаті люди. А от створити такий же інтер'єр але з можливістю настінні панелі купити з гіпсу, вже не важко і людині з середнім достатком.
кухні
Використання настінних панелей для кухні, пов'язане з деякими труднощами, як вологість. Адже кухня це вологе і що немало важливо спекотне приміщення. Тому й до настінних панелей для кухні відводиться відповідна роль, і пред'являються вимоги жорсткіше, ніж для аналогів, що розташовуються в сухих приміщеннях. Перш за все, такі перераховані вище матеріали як гіпс, метал, дерево не підходять для даної обробки. А ось натуральний камінь або кварцит полімерні панелі ідеальні для декорування стін кухні. Кварцит полімерні панелі виробляються за запатентованою технологією компанії GkerStudio, і володіють як високою міцністю, а так само виключної вологостійкістю. А ціна настінних панелей з кварцит полімеру в рази нижче натурального каменю, МДФ та різних видів пластику.
Настінні панелі для кухні фото
Джерело: http://time-3d-wall.at.ua/ |