З цвіллю на ст єнах потрібно боротися грунтовно, адже вона не тільки псує естетичний вигляд приміщення, вона ще й вкрай негативно впливає на здоров'я людини, викликаючи алергічні реакції, інтоксикацію організму і більш серйозні захворювання, такі як бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма, стоматит, екзема, дерматит та інші. Мікроскопічні спори грибкової цвілі спочатку осідають, потім починають проростати найтоншими нитками, проникати глибоко в пори будівельних матеріалів, руйнуючи їх. Тому звичайна поверхнева прибирання з проблемою не впорається, а вирішувати її потрібно.
Поетапно впоратися з проблемою можливо:
1. Підготовчі роботи.
Краще придбати спеціалізований склад, щоб обробити стіни. Це може бути будь антисептичний засіб його потрібно розводити скипидаром і уайт-спиртом. Робота з останніми вимагає особливої уважності, так як склади відносять до токсичним.Обов'язково очистити поверхню від цвілі за допомогою миючих стредств і просушити. Але якщо ділянка великий, може знадобитися часткове видалення самої поверхні (шпалери, штукатурка, фарба, шпаклівка).
Просушувати ділянку краще будівельним феном або паяльною лампою, але дерев'яну поверхню тільки вентилятором.
2. Нанесення на стіни антисептиків проти цвілі.
Коли підготовчі роботи закінчені, приступайте до обробки стін спеціалізованими рідинами:
- обробка поверхні антисептиком (як правило, він представлений у вигляді грунтовки глибокого проникнення);
- нанесення гідроізоляційного шару (знову ж, це спеціальний склад);
- повторна грунтовка;
- штукатурка, шпаклівка;
- дуже важливо прогрунтувати знову і не пропускати цей етап;
- установка фінішного оздоблювального покриття (у випадки якщо шпаклівка має білий колір і підходить до вашої дизайнерської задумом, можна залишити стіни просто білими. Тоді квартира придбає наліт європейського стилю);
Виконуючи роботи саме в такому порядку, можна розраховувати на більш ефективний і довгий результат. Застосовуючи антисептики, дуже важливо використовувати спеціальний захисний одяг.
Варто зауважити, що позбутися від цвілі на стінах може бути складніше, ніж здається. Саме тому фахівці рекомендують ще на етапі будівництва заміських будинків або до ремонту кухні, ванної, підвалу, тераси та інших приміщень, схильних появі цвілі, проводити профілактичні роботи, а саме: обробку біоцидами, забезпечення належної гідроізоляції.
Практично завжди при будівництві або проведенні ремонту виникає необхідність поділити приміщення на кімнати за допомогою перегородок.
|